Karboksyterapia

Dowiedz się więcej o medycynie estetycznej
10-karboxy

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami pod numerem: +48 722 371 646

Karboksyterapia to innowacyjna i zdobywająca coraz większą popularność metoda stosowana w medycynie estetycznej. Polega na podskórnym lub śródskórnym podawaniu gazu medycznego – dwutlenku węgla. Już w latach trzydziestych działanie dwutlenku węgla było wykorzystywane w medycynie do leczenia chorób układu krążenia. Z czasem zauważono, że ten, jak go nazywają „cudowny gaz” poprawia stan i wygląd skóry. To przełomowe odkrycie sprawiło, że zaczęto stosować dwutlenek węgla w terapiach medycyny estetycznej. Terapia dwutlenkiem węgla została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej, od momentu zastosowania toksyny botulinowej.

Urządzenie Carboxytherapy Medika spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej – posiada certyfikat CE. Podczas pracy wykorzystuje medyczny, certyfikowany gaz firmy LAPAROS. Dzięki możliwości regulowania temperatury podawanego gazu od 20°C do 50°C odczucia w trakcie zabiegu są minimalne. Urządzenie jest w pełni automatyczne, posiada regulowany przepływ gazu oraz regulowaną objętość podawanego gazu a zastosowanie antybakteryjnych filtrów hydrofobowych czyni zabieg bezpiecznym.

Dwutlenek węgla to naturalny gaz o bardzo wielu zastosowaniach i unikalnych właściwościach. Jedną z nich jest zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych. Zwiększenie ilości CO2 powoduje rozszerzenie małych, tętniczych naczyń, dzięki czemu zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze leczonego obszaru. Ponadto reakcją skóry na iniekcję jest lekki stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Przebudowa skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, poprawia się stan skóry, wzmaga mikrokrążenie, a co za tym idzie – następuje odbudowa i poprawa odżywienia komórek.

Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. W czasie zabiegu może być odczuwane delikatne ukłucia, choć pacjenci szybko się do tego przyzwyczajają. Zabieg trwa od 5 do 60 minut zależnie od warunków i obszaru.

Bardzo ważne jest wykonywanie karboksyterapii w serii – minimum 5-10 zabiegów. Tylko wówczas jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony efekt. Zabiegi z reguły wykonywane są raz w tygodniu, choć w niektórych wskazaniach można je wykonywać częściej.