Laserowa rewitalizacja

Dowiedz się więcej o medycynie estetycznej
5-laser

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami pod numerem: +48 722 371 646

Laserowe fotoodmładzanie to zabieg przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Rekomendowany jest tym wszystkim, którzy dostrzegają pierwsze objawy fotostarzenia. Skóra, która przez wiele lat bywa narażona na działanie promieni słonecznych zaczyna stopniowo się zmieniać. Traci jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia. Ponadto już po 25 roku życia produkcja kolagenu w skórze wyraźnie spada. Większości kobiet pierwsze oznaki upływu czasu dostrzega po 30 – 35 roku życia. Coraz częściej jednak, znacznie młodsze kobiety i mężczyźni dostrzegają u siebie skutki nadmiernego opalania.

Laserowe odmładzanie przynosi często spektakularne rezultaty już po pierwszym zabiegu, jednak dla osiągnięcia lepszych efektów należy wykonać od 1 do 3 zabiegów w serii w odstępach 2-6 tygodni (w zależności od mocy lasera).

Zabiegi wykonywane są przy zastosowaniu dwóch laserów:

  • Laser CO2 frakcyjny ablacyjny Mona Lisa Touch
  • Laser picosekundowy Pico Light D18

Jak przebiega gojenie po zabiegu laserowym?

  • Zabieg laserem CO2 wymaga kilkudniowej rekonwalescencji. Skóra jest mocno zaczerwieniona przez dwa – trzy dni a przez następne może się delikatnie łuszczyć.
  • Laser picosekundowy Pico Light D18 – zabieg tym laserem jest zdecydowanie mniej inwazyjny. Delikatny rumień pojawia się zaraz po zabiegu i znika do godziny czasu.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg laserowego fotoodmładzania?

W przypadkach zastosowania obu laserów po zabiegach wskazana jest maksymalna ochrona przeciwsłoneczna. Najlepszym okresem do wykonywania zabiegów laserem CO2 ablacyjnym jest czas od jesieni do wiosny. W przypadku lasera picosekundowego, zabieg można wykonywać przez cały rok z zachowanie skutecznej ochrony przeciwsłonecznej po zabiegu.