LASEROWE USUWANIE TATUAŻU

Kontakt: 📞 +48 722 371 646

LASEROWE USUWANIE TATUAŻU I MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Usuwanie tatuażu, w zależności od jego wielkości i natężenia pigmentacji, zwykle wymaga serii zabiegów. Po każdym zabiegu tatuaż będzie jaśniejszy. Ilość zabiegów zależy od tatuażu. Czas pomiędzy sesjami terapeutycznymi wynosi około 4-6 tygodni. Najskuteczniejszym w usuwaniu pigmentu ze skóry jest laser picosekundowy. Laser picosekundowy nowej generacji Pico Light D18 dzięki ultrakrótkim impulsom, wielokrotnie krótszym od najpopularniejszych impulsów nanosekundowych, odznacza się niezwykle wysoką skutecznością i precyzją stosowania. Wiązka lasera trafiając w barwnik, wywołuje w skórze mikroeksplozje. Barwnik zostaje rozbity na malutkie cząsteczki, które następnie są stopniowo usuwane ze skóry przez rodzime makrofagi. Dzięki temu, że laser Pico Light D18 emituje aż trzy długości fali (1064, 755 i 532nm) istnieje możliwość usunięcia tatuażu w wielu kolorach, z wyjątkiem białego.

Czy zabieg jest bolesny?

Niestety zabieg nie należy do najprzyjemniejszych i dlatego zwykle znieczula się do zabiegu kremem zawierającym lidokainę.

Co się dzieje po zabiegu?

Po zabiegu skóra jest podrażniona jak przy oparzeniu. Na podrażnioną skórę nakłada się sterylny opatrunek a do domowej pielęgnacji pacjent otrzymuje specjalny krem na bazie srebra, przyśpieszający gojenie. Opatrunek zakłada się tylko przez kilka pierwszych dni. Potem proces usuwania pigmentu przez makrofagi odbywa się w głębszych warstwach i nie widać żadnych objawów na powierzchni skóry.

Makijaż permanentny brwi

Usuwanie makijażu permanentnego polega zwykle na jego rozjaśnieniu. Zdecydowanie ułatwia to wykonanie makijażu nowego, korygującego.

Każdy tatuaż i makijaż permanentny jest inny i przed zakwalifikowaniem do zabiegu wymaga wcześniejszej konsultacji.

 

Zobacz wideo

Zadzwoń aby uzyskać więcej informacji

 📞 +48 722 371 646

© Małgorzata Markuszewska 2019