Nici liftingujące

Dowiedz się więcej o medycynie estetycznej
11-nici

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami pod numerem: +48 722 371 646

Nici liftingujące coraz szerzej stosuje się w medycynie estetycznej nie tylko jako zabieg liftingujący (korygujący rysy twarzy), ale także jako zabieg w znacznym stopniu poprawiający kondycję skóry.

Rodzaje nici rozpuszczalnych:

  • Nici PDO wykonane z polidioksanonu
  • Nici z kwasu polimlekowego
  • Nici z polikaprolaktonu

Nici tworzą rusztowanie dla zwiotczałej skóry i zdecydowanie poprawiają jej napięcie. Nici mogą być gładkie, spiralnie skręcone, z haczykami i wiele innych. Lekarz przed zabiegiem każdorazowo kwalifikuje pacjenta i wybiera zarówno rodzaj nici jak i ich ilość w zależności od efektu jaki chce się uzyskać. Materiał, z którego nitki są zbudowane jest silnym włóknem syntetycznym, w pełni absorbowalnym i spełnia wszelkie wymogi nici chirurgicznych.

Jak wygląda zabieg?

Po wykonanym znieczuleniu lekarz wprowadza pod skórę od kilkunastu do kilkudziesięciu igieł ze znajdującymi się wewnątrz nich nitkami. Igły wyjmuje, nitki pozostają. Cała procedura trwa od 15 do maksymalnie 30 minut i jest bezbolesna. Pacjent może jedynie nieznacznie odczuwać ukłucie i rozpieranie.

Co powodują nici?

Oprócz wytworzenia dla zwiotczałej skóry rusztowania, zarówno poprzez drażnienie tkanek jak i przez powstające produkty rozpadu nici, następuje stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, co dodatkowo ujędrnia skórę i poprawia jej napięcie. Stymulacja fibroblastów powoduje również syntezę elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Pobudzają też syntezę naturalnego kwasu hialuronowego w skórze i tym samym opóźniają proces starzenia.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty widać już zaraz po zabiegu. Efekt wypełnienia i ujędrnienia skóry, który wynika z procesu syntezy włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego, widoczny jest po około miesiącu i nasila się z każdym dniem.