Osocze bogatopłytkowe

Dowiedz się więcej o medycynie estetycznej
12-osocze

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami pod numerem: +48 722 371 646

Terapia osoczem (PRP – Platelet Rich Plasma) znana od lat i ciesząca się ogromnym powodzeniem w medycynie sportowej, ortopedii czy neurologii, od niedawna znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej.

Co to jest osocze bogatopłytkowe i dlaczego stosujemy je w medycynie estetycznej?

Osocze bogatopłytkowe otrzymujemy po odwirowaniu pobranej bezpośrednio przed zabiegiem od pacjenta krwi. Otrzymany materiał jest bogaty w żywe płytki krwi i czynniki wzrostu. Stężenie płytek jest około 4 razy większe niż we krwi, a takie stężenie wymagane jest by zabieg był efektywny.

Korzystanie z certyfikowanych zestawów (a nie zwykłych probówek do badania krwi) warunkuje wysoką zawartość płytek krwi w osoczu. Zabieg będzie miał wartość tylko wtedy, gdy uzyskamy w materiale żywe i nieuszkodzone płytki, które zaraz po podaniu rozpoczną swoja pracę naprawczą w miejscu iniekcji.

Odpowiednio przygotowane osocze bogatopłytkowe podawane jest w formie mezoterapii igłowej, frakcyjnej mezoterapii mikroigłowej lub jako wypełnienia podawane liniowo w wybrane okolice: twarz, szyja, dekolt, dłonie, okolice intymne (atrofia), itp. Od momentu podania uruchamiane są w skórze procesy naprawcze, stymulacja tworzenia kolagenu, elastyny, produkcję nowych naczyń, co w efekcie skutkuje przebudową i ujędrnieniem skóry. Podawanie PRP najlepiej rozpocząć po 30 roku życia – zdecydowanie opóźnia procesy starzenia.